Pedagógusnap: ,,s ma mint hála, mint kiáltás csordul szívünkből az áldás”

A pedagógusokat 1952 óta köszöntik Magyarországon, és június első vasárnapját nyilvánították pedagógusnapnak. Ekkor adtak át először oklevelet az ország legjobb oktatóinak munkájuk elismeréseként.

anya_1

Iskolánkban három diákunk (Banai Friderika, Orsós Dorottya, Sipiló Jázmin) egy-egy kedves kis verssel és egy szál virággal kedveskedett  a diákönkormányzat és az iskola diákjainak nevében ezzel is kifejezve szeretetüket és hálájukat tanáraik felé. Hálásak voltunk ezért  kedves meglepetésért nekik!

Távolból elnézzük a „kékellő” erdőt,

Enyhe szélfuvallat hajt egy bárányfelhőt,
Napot nem takarja, aranyló sugara,
Szórja szerte fényét: PEDAGÓGUS NAPRA.

Mezei virágok pompáznak e fényben,
Vibrál a délibáb néma rezdülésben,
Hajladozó fűzfa ad nyugtató árnyat,
Sok kis iskolásnak, kik ma erre járnak.

Vadvirágot szednek, csokorba kötik azt,
Dallal köszöntik ők, a késői tavaszt
Majd viruló arcal, remegő kezekkel
Tanároknak adják, hálás szeretettel.

/Szőke Jenő: Pedagógus napra/

Ádánd Község Önkormányzata képviseletében Szatmári Kornélia polgármester és Németh Ilona alpolgármester pedagógusnapi ünnepi ebédre invitálta meg az iskola és óvoda dolgozóit az iskola éttermébe. Nagyon szépen köszönjük ezt a kedves kezdeményezést, nagyon jól éreztük magunkat a közösen eltöltött délután folyamán!