Fekete István Emléknap

Június 13-án  került megrendezésre a Fekete István Emléknap, melyet összekapcsoltunk  a Madarak és fák napjával iskolánkban. A programot intézményvezetőnk, Torda János nyitotta meg, és neki köszönhetően megemlékeztünk Fekete Istvánról, iskolánk névadójáról, aki a természet titkainak és a vadászatnak valódi ismerője volt. Innen eredeztethetőek lenyűgöző természetleírásai a számunkra oly kedves állatregényeiben és más műveiben. Néhány csodálatos verse is felcsendült ezen a napon Tuchmann Csengének és Sipiló Jázminnal hála. Majd természetesen a koszorúzás és a virágok elhelyezése sem maradhatott el az iskola udvarán.

20160613_09441420160613_095342

A nap további részében vegyes csapatokban mérhették össze tudásukat a gyerekek az  egyes állomásokon a játékos elméleti és gyakorlati feladatok megoldása során. Jókedvűen tették meg a kijelölt távot és igyekeztek minden feladványt megoldani és a próbákat kiállni.  Fel kellett ismerniük állatok árnyékát és lábnyomát, kipróbálhatták a titkosírást, összekevert betűkből állatok és növények nevét rakták ki, keresztrejtvényt fejtettek, szólásokat találtak ki, és nem maradhatott el a pörgés utáni kapura lövés, a darts, a lövészet, a gólyalábazás és a dióval való célba dobás különböző távolságokból sem.

20160613_100738 13457581_1015572501823666_501764472_n

13472386_1015572571823659_1858187306_n 13479681_1015572515156998_1399409554_n

Köszönjük a szervezést Kumli Tibornak, és a közreműködő pedagógusoknak!  Reméljük mindenki jól érezte magát!

Pedagógusnap: ,,s ma mint hála, mint kiáltás csordul szívünkből az áldás”

A pedagógusokat 1952 óta köszöntik Magyarországon, és június első vasárnapját nyilvánították pedagógusnapnak. Ekkor adtak át először oklevelet az ország legjobb oktatóinak munkájuk elismeréseként.

anya_1

Iskolánkban három diákunk (Banai Friderika, Orsós Dorottya, Sipiló Jázmin) egy-egy kedves kis verssel és egy szál virággal kedveskedett  a diákönkormányzat és az iskola diákjainak nevében ezzel is kifejezve szeretetüket és hálájukat tanáraik felé. Hálásak voltunk ezért  kedves meglepetésért nekik!

Távolból elnézzük a „kékellő” erdőt,

Enyhe szélfuvallat hajt egy bárányfelhőt,
Napot nem takarja, aranyló sugara,
Szórja szerte fényét: PEDAGÓGUS NAPRA.

Mezei virágok pompáznak e fényben,
Vibrál a délibáb néma rezdülésben,
Hajladozó fűzfa ad nyugtató árnyat,
Sok kis iskolásnak, kik ma erre járnak.

Vadvirágot szednek, csokorba kötik azt,
Dallal köszöntik ők, a késői tavaszt
Majd viruló arcal, remegő kezekkel
Tanároknak adják, hálás szeretettel.

/Szőke Jenő: Pedagógus napra/

Ádánd Község Önkormányzata képviseletében Szatmári Kornélia polgármester és Németh Ilona alpolgármester pedagógusnapi ünnepi ebédre invitálta meg az iskola és óvoda dolgozóit az iskola éttermébe. Nagyon szépen köszönjük ezt a kedves kezdeményezést, nagyon jól éreztük magunkat a közösen eltöltött délután folyamán!

Diákközgyűlés

Iskolánk diákönkormányzata június 2-án tartotta szokásos évi közgyűlését, melyre meghívtuk az iskola vezetőségét, pedagógusait, dolgozóit és diákjait.  Intézményvezetőnk, Torda János értékelte a diákönkormányzat éves tevékenységét a gyűlés elején. A napirendi pontok között szerepelt a felmerült problémák megbeszélése is. Idén rengeteg problémalapot kaptunk, melyek között az ebédeltetéssel, az iskolai viselettel, és egymás bántásával kapcsolatos észrevételek voltak többnyire megfogalmazva. Siplió Jázmin,  a DÖK elnöke és alelnöke Banai Friderika szintén megosztottak néhány gondolatot a megszervezett programokról és a diákönkormányzat tevékenységéről. Szerencsésnek érezhetjük magunkat, mivel folyamatos támogatást kapunk mind az iskola vezetőségétől mind a nevelőtestülettől, melyért ezúton is szeretnénk köszönetet mondani!

DSCF6081 13335299_1007466449300938_1426034140_n

A diákönkormányzat tagjai a 2015/2016-os tanévben:

4.osztály: 20160602_153612

2, Balogh Andrea

3, Lakatos Martina, Orsós Dorottya

4, Sipiló Jázmin

Nekik ezúton is köszönet a munkájukért!

A következő felelősök segítették a diákönkormányzat patronáló tanárának, Varga Beátának a munkáját:

Sulirádiósaink:

• Házi Adrián