Még mindig a Kodály-módszer a nyerő!

2016.május 10-én Kodály Zoltán és Bartók Béla szellemében népdalversenyt rendezett az iskola. Minden osztályból jelentkeztek lelkes énekesek, akik megmutathatták egyedül és csoportban is az énektudásukat. Ráadásul a nagyberényi diákok is megtiszteltek minket a jelenlétükkel, a zsűri tőlük is hallhatott népdalokat. A jelentkezőknek lehetőségük volt citerakísérettel dalolni, ami színesebbé tette a műsorukat. Miután mindenki előadta a produkcióját, egy rövid szünet következett, ekkor mindenkit megvendégeltek az iskola konyhájában. Csodás délutánunk zárásaként az eredményhirdetés sem maradhatott el. Az előző évektől eltérően a produkciókat a zsűri bronz, ezüst, arany, illetve a legjobbakat kiemelt arany minősítéssel jutalmazta meg. Az okleveleken kívül csokoládét is kaptak az énekesek ráadásként. Minden versenyző elégedett volt az elért eredményével, köztük mi is, a Százszorszép csoport, hiszen kiemelt arany minősítéssel tértünk haza. Azonban ez nem sikerülhetett volna felkészítő tanárunk, Ani néni segítsége nélkül, hiszen sokat gyakoroltunk . A következő évben sajnos már nem tudok részt venni a népdalversenyen, mert elballagok, de remélem hogy jövőre is ilyen jól fog sikerülni ez a program és sokan kedvet kapnak majd az énekléshez.

Sipiló Jázmin