Áprilisi vetélkedők: Nagy Vagy

Kitavaszodván két vetélkedőn is teljes erőbedobással vettek, illetve vesznek részt tanulóink.

Nem hittük volna, amikor Lacza Dorina fejéből kipattant az ötlet, hogy nevezzünk a Tv2 által szervezett és rendezett Nagy Vagy országos produkciójára, hogy ez sikerülhet. Nem kis akadályokat leküzdve, végig teljes szívvel és hittel készültünk a versenyre.
Heni néni evez

Április 2-án, szombat reggel 6 órakor indult a hosszú menet. Meg sem álltunk Budaörsig, időben megérkeztünk, és a regisztráció után már az uszodában találtuk magunkat. Ki a lelátón, ki a medence szélén. A három versenyszám, amit az uszodában rendeztek, nem volt leányálom. Úszni, evezni, vízben labdát vezetni. Lego- játékot összeszerelni, sok kitartást és ügyességet igényelt.Emlékezetes marad Heni néni evezése, ami a csapatot a halálból hozta vissza, vagy Ani néni küzdelme a nagy labdával.

Dél körül átálltunk a sportcsarnokba. Az első versenyszám a kocsihúzás volt. Remek erőnléttel rendelkeztünk, mert a harmadik helyen végeztünk. A következő feladat: labdahordás, közben lábbal labdavezetés szlalomban. Meglátszott a focis múltunk. Első helyen végeztünk. A következő szám következett: futás, emelvényre ugrás, célbadobás. Majd tojásterelés közben akadálykerülés, de raktunk ki puzzleből képet is.

Kötélhúzás teljes erőbedobással

A végső megmérettetés dupla pontot ért. Hogy csapatunk hányadik helyen végzett:

Megnézhetitek az április 24-i TV2 adásban, a délelőtti órákban

A csapat tagjai:

• tanáraink: Vörös Csabáné, Takács Anna
  • Németh Zoltán volt fociedzőnk
  • szülő: Török Krisztián
  • alsós tanulók: Török Dávid (4. osztály), Németh Beatrix (3. osztály)
  • felsősök: Lacza Dorina (7. osztály), Rohonczi Mátyás (7. osztály), Szűcs Sándor (8. osztály)

Tartalékaink voltak:

• Materné Mestyán Ildikó
  • Szemesi Eszter