Magyar Költészet Napja

Hazánkban 1964. óta József Attila születésnapján, április 11-én ünnepeljük a költészet napját. Ebből az alkalomból minden évben irodalmi előadóestekkel, könyvbemutatókkal, költőtalálkozókkal és -versenyekkel tisztelgünk a tragikus sorsú poéta emléke és a magyar líra előtt.

Iskolánkban szavalóversennyel emlékezetünk meg a költőről. Huszonegy felsős diák indult a verseny, akik a magyar költészet kiemelkedő alakjaitól tanultak meg verseket. Két kategóriában díjaztuk őket.

5.- 6. osztályosok között a következő eredmények születtek:

• 1. hely: Deák Ramóna (5. osztály) Romhányi József Parainesis, amit egy légy intéz leendő fiához című versét szavalta
  • 2 hely: Bakos Benjámin (6. osztály) Petőfi Sándor Füstbe ment terv című versét adta elő
  • 3. hely: Halmos Vivien (6. osztály) Romhányi József Focimeccs című versét szavalta

7. – 8. osztályosok eredményei:

• 1. hely: Torma Bianka (8. osztály) Ady Endre Héja-nász az avaron című versét adta elő
  • 2. hely: Szemesi Eszter (7. osztály) Reviczky Gyula Két lúd című versét szavalta
  • 3. hely: Vörös Fanni (8. osztály) Illyés Gyula: Szekszárd felé című versét adta elő

Eredményeikhez gratulálunk!

Siófok város Költészet Napja alkalmából rendezett versmondó gálaesten a Kálmán Imre Kulturális Központ zsűrijének döntése alapján iskolánkat az alsó tagozatról Orsós Dorottya 3. osztályos és Szemesi Eszter 7. osztályos tanuló fogja képviselni 2011. április 11-én, hétfőn 17 órakor.

Futóverseny

Március 25-én körzeti futóverseny volt a Siófok- Szabadi- Sóstói futóparkban. Iskolánkat a 3. 4. 7. és a 8. osztály képviselte. Remek eredmények születtek, mindenki kitett magáért, és becsülettel végigfutotta a meglehetősen hosszú távot.

Eredmények, akik a megyei versenyre továbbjutottak:
  • 4. helyen: Török Dávid (4. osztály) Testnevelőtanára: Vörös Csabáné
  • 3. helyen: Czank János (8. osztály) Testnevelőtanára: Erdős Sándorné
  • Czank János, Szűcs Sándor, Varga László (8. osztály), Ükös Zoltán (7. osztály) csapatban  1. helyet értek el. Testnevelőtanáruk: Erdős Sándorné