Az elmúlt időszakban történt események iskolánkban

szig

Az Ádándi Fekete István Általános Iskola csatlakozott a „Zrínyi –Emlékév – 450 „ elnevezésű  programsorozathoz, mely során  a Szigetvári vár 1566-os török ostromára,illetve a hős várvédő kapitányra Zrínyi Miklósra emlékeztünk.

Iskolánk felső tagozatosai évfolyamonként egy-egy 4 fős csapatot alkottak, és több héten keresztül iskolai levelezős verseny keretében  mérték össze tudásukat. A program lezárására 2017. februárjában egy iskolai játékos történelemvetélkedő keretében került sor. A fődíjat az intézmény legfiatalabb felsősei az 5. osztályosok vitték el, ami nem más, mint egy kirándulás a Szigetvári várhoz.

Csapattagok:

5.o.                                        6.o.                                     7.o.                                           8. o.

Horváth Hanna            Házi Adrián                    Ábrahám  Dominika                       Banai Friderika

Sárközi Zsófia               Marosi Róbert                     Kódiás Alexandra                        Hegyi Stefánia

Kiss Máté                       Wirth Zsombor                         Méreg Kitti                                   Mater Dóra

Pintér Dominik            Zchuslag Herik                                                                              Szili Dominika

Ezúton is köszönjük a résztvevőknek a kitartó munkát, a győzteseknek pedig sok szeretettel gratulálunk!!

Isóné Poncsák Eszter

történelemtanár