,,Ezernyolcszáznegyvennyolc, te csillag, /Te a népek hajnalcsillaga!”

Az 1848. március 15-én kitört forradalom és szabadságharc eseményeit hatodik osztályosaink színvonalas és emlékezetes ünnepi műsorukkal idézték fel március 11-én a Művelődési Házban. Az előadásra a diákok több héten keresztül nagy izgalommal és lelkesedéssel készültek osztályfőnökük, Takács Anna tanárnő segítségével. A Himnusz közös eléneklése után az ünnepséget intézményvezetőnk, Torda János köszöntője és gondolatai nyitották meg. Ezt követően csodálatos versek, dalok csendültek fel, melyek a hazaszeretet érzését erősítették a jelenlévőkben.

20160311_110349

Gratulálunk a műsorban résztevőknek és felkészítő tanáruknak, és ezúton is köszönjük nekik az élményt, melyben nekik hála részünk lehetett!

Örömmel vettek részt a szabadságharc emlékére megrendezett Talpra Magyar! váltófutáson iskolánk sportkedvelő diákjai és tanárai. Idén első alkalommal került megrendezésre a program három környékbeli falu -Ádánd, Siójut, Balatonszabadi- összefogásának és szervezésének köszönhetően. A rossz idő ellenére is sokan töretlen jókedvvel futották végig a kijelölt távot, mely a Művelődési Háztól a Maroson található Kossuth -szoborig tartott. A gyerekek büszkén és élményekkel telve fejezték be a napot. Köszönjük a szervezőknek ezt a kivételes programot!

10366084_1056292127761579_3834448459697220750_n