Boldog bolondos sportnap

Április 1-jén, egy szeles tavaszi napon egy újabb napot töltöttünk a mozgás és az egészséges életmód jegyében. Az egész napos program egy  bemelegítéssel vette kezdetét, melyet Heni néni tartott. Ezt követően vidáman és lelkesen vettek részt a gyerekek a focimeccseken. Szerencsére szurkolókból sem volt hiány, akik minden gólt üdvrivalgással értékeltek. Sokan ezután biciklire pattantak, és egy számukra előre kialakított akadálypályán tekertek végig. Igyekeztek a feladatokat a lehető legkevesebb hibával teljesíteni. A váltóversenyeken az alsó és felső tagozatosok csapatokba rendeződve mérték össze tudásukat, és minden energiájukat beleadva hajtották végre a játékos feladatokat. A tornateremben eközben a mindenki által kedvelt játék, a tűzharc zajlott. A nap végén mindenki győztesnek érezhette magát, mivel sikerült teljesíteni a kihívásokat, a közös játék és mozgás pedig nagyon szórakoztató volt.

,,Piros tojásért sok kisfiú lép: a sok kislányt megöntözi”

Húsvéti hagyományainkat szerettük volna ápolni, így a tavaszi szünet előtti időszakban immár harmadik alkalommal hirdettünk locsolóversíró versenyt  alsós és felsős diákjaink számára.

husvet2005-18

Idén is sok alkotás született,  és papírt ragadva óriási lelkesedéssel fogtak diákjaink a  rímfaragáshoz. Feltétel volt a verseny során, hogy kizárólag saját alkotással lehetett nevezni, melynek minimum négy sorosnak kellett lennie. A saját név helyett pedig jeligére vártuk a műveket. Természetesen egy szerző több versikével pályázhatott. Nem volt könnyű dolgunk az értékelésnél, mivel rengeteg kedves és szórakoztató költemény született. A legügyesebbeket csokoládéval jutalmaztuk.gyal@babamama.info_.versírás

A következőkben a verseny nyerteseinek neve és alkotásaik olvashatóak. Ezúton is szívből gratulálunk nekik!

Alsó tagozat:

• Myskow Ádám (1. o.)

Nyuszi ide -oda ugrálgat,

megrágja a répákat.

Kölnivel a zsebében,

a tojásokat festi szépen.

Pótlást kér a tyúkanyótól,

a párkányon a macska horkol.

A modern tojás csillámporos,

locsolásért puszi jogos.

• Antal Félix (3.o.)

Helló, szia, szevasz

újra itt a tavasz.

Kimentem az erdőbe, hogy a tavaszt keressem,

és majdnem egy nagy gödörbe estem.

Odajött egy nyuszi és adott egy kölnit,

az üveget szívem szeretete tölti.

Húsvétkor azt kívánom,

el ne hervadj, virágom!

Felső tagozat:

• Ábrahám Dominika (6.o.)

Elmentem locsolni,

a célom egy tábla csoki.

Kertész legény vagyok,

magam után illatot hagyok!

Sajnos rossz hírt kaptam,

mivel zárva volt a Rossmann.

Nincsen kölnim, de sebaj,

hoztam szódát helyette, ha nem baj!

• Hegyi Georgina (6.o.)

Be-besüt  a gyönyörű holdvilág,

és a fény betekint az ablakon át.

De a szívem csak szaporábban dobog

mikor meglátok fent egy gyönyörű csillagot.

Eszembe jutott az a lány,

kit ha meglátok a szívem kalapál.

És eszembe jutott a tavaszról a húsvét,

mit is mondanék neki mikor hozzá locsolni mennék?

És másnap reggel mikor megtorpantam előtte,

ezeket a sorokat mondtam neki epedve:

Te gyönyörű virág, szívemnek tavasza, virágos illatod édeskés zamata,

Gyönyörű cseresznyevirágom,

hadd mondjam el, hogy te vagy a legszebb a világon!

De én csak egy rózsakölnit hoztam…

Szépséges virágom, gyönyörű ibolyám,

Meglocsollak téged, hogy a  legjobban csak te illatozzál!

,,Ezernyolcszáznegyvennyolc, te csillag, /Te a népek hajnalcsillaga!”

Az 1848. március 15-én kitört forradalom és szabadságharc eseményeit hatodik osztályosaink színvonalas és emlékezetes ünnepi műsorukkal idézték fel március 11-én a Művelődési Házban. Az előadásra a diákok több héten keresztül nagy izgalommal és lelkesedéssel készültek osztályfőnökük, Takács Anna tanárnő segítségével. A Himnusz közös eléneklése után az ünnepséget intézményvezetőnk, Torda János köszöntője és gondolatai nyitották meg. Ezt követően csodálatos versek, dalok csendültek fel, melyek a hazaszeretet érzését erősítették a jelenlévőkben.

20160311_110349

Gratulálunk a műsorban résztevőknek és felkészítő tanáruknak, és ezúton is köszönjük nekik az élményt, melyben nekik hála részünk lehetett!

Örömmel vettek részt a szabadságharc emlékére megrendezett Talpra Magyar! váltófutáson iskolánk sportkedvelő diákjai és tanárai. Idén első alkalommal került megrendezésre a program három környékbeli falu -Ádánd, Siójut, Balatonszabadi- összefogásának és szervezésének köszönhetően. A rossz idő ellenére is sokan töretlen jókedvvel futották végig a kijelölt távot, mely a Művelődési Háztól a Maroson található Kossuth -szoborig tartott. A gyerekek büszkén és élményekkel telve fejezték be a napot. Köszönjük a szervezőknek ezt a kivételes programot!

10366084_1056292127761579_3834448459697220750_n