Fantáziával a jövőnkért!

„Fantáziával a jövőnkért!”- ez volt a mottója a június 8-án nyílt rajzpályázatnak, melyet a SIOK rajz- és vizuális kultúra, technika és életvitel szakon tanító pedagógusok összefogásával jött létre. Szívesen válogattunk a gyerekek legszebb munkáiból, gazdag és színes anyagból választottuk ki a 10 legjobban sikerült alkotást. Azok a gyerekek, akik bekerültek a kiválasztott alkotók közé nagyon büszkék lehetnek:

• Safranyik Fanni 8. osztályos tanuló
  • Nemes Mátyás 8. osztályos tanuló
  • Varga Nikolett 8. osztályos tanuló
  • Falk Izabella 8. osztályos tanuló
  • Szemesi Tivadar 7. osztályos tanuló
  • Pápai Mercédesz 5. osztályos tanuló
  • Stenger Vivien 5. osztályos tanuló
  • Virághalmi Kristóf 5. osztályos tanuló
  • Rohonczi Regina 5. osztályos tanuló
  • Sipiló Jázmin 4. osztályos tanuló
  • Sukaj Kamilla 4. osztályos tanuló

Közülük legtöbben tagjai az ARS NOVA rajkörnek, mely hosszú évek óta működik iskolánkban. A gyerekek fantáziája, alkotó képzelete, kreativitása és hozzá párosulómegfelelő technikai tudás, kézügyesség, kitartás, türelem, aprólékos minőségi munka hozzásegíti őket az élet küzdelmeinek sikeres megvívásához.

A gyönyörű rajzok mellett a kiállításon vetítésre került Nemes Mátyás filmje, amely sz FGSZ Zrt által hirdetett országos versenyre készült. Széchenyi Lánchídjának makettjét Szemesi Tivadar állította helyre.

Ezek az alkalmak jutalmazzák egész éves közös munkánkat és megmutatják diákjaink gondolatatait, egyéniségét.

Safranyik Fanni és Rohonczi Regina élménybeszámolójából: „Elmentünk Siófokra a kulturális központba, ahol egy kiállítást néztünk meg. Nagyon sok szép rajz volt ott több iskolából. Minden iskolából 10 alkotást állítottak ki több korosztályban. Megnéztünk iskolatársunk, Marci filmjét is, ami nagyon ötletes volt. Így nem csupán rajzokban, hanem makettokban gyönyörködhettünk.”

Találkozunk augusztusban a kézműves táborban!

Takács Anna

szaktanár