A zene világnapja

,,A ritmus és a harmónia hatol be legjobban a lélek belsejébe.” /Platón/

zene1

Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa Yehudi Menuhin hegedűművész kezdeményezésére október 1-jét a zene világnapjának rangjára emelte.Amellett hogy a zene a legősibb kifejezési formák egyike, életünk fontos része, mely behálózza azt.

Kodály Zoltán szavai is ezt támasztják alá: ,,A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő. Sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik”

Iskolánkban  zenei előadásban lehetett része a tanulóknak az énekkarnak és felkészítő tanáruknak, Takács Annának köszönhetően. Valamint Harta Jánosnak, aki citeraszóval kísérte az énekszót.  A zene szeretetére és fontosságára hívta fel a  műsor a figyelmet, és ezt a nemes célt szolgálták az elhangzott dalok és versek is.

DSCF5174 DSCF5173

Mozogni jó!

Szeptember 29-én, kedden iskolánkban sportnapot tartottunk. A rövid bemelegítés után futóverseny következett, ahol mindenki sikeresen teljesítette a a kijelölt távot. Néhányan igazán kiváló eredménnyel. Minden osztályból az első három legjobban teljesítő futó lett kiemelve.

DSCF5084

DSCF5095

A célba beérve a diákok örömmel és büszkén indultak a következő megmérettetésre.Nagy számban vettek részt a kosárlabdapályán lévő bicikliversenyen, a többiek pedig a focipályán zajló meccsen mutatták meg ügyességüket.  A program igazán jó hangulatban telt, és a gyerekek jól érezték magukat.

DSCF5135 DSCF5120

Az őszi gyűjtögetés számunkra örömteli!

Szeptemberben ismét kezdetét vette a minden évben megrendezésre kerülő papír –és gesztenyegyűjtő versenyünk. Az egyes osztályok tagjai lelkesen, egymással összefogva láttak neki a feladatnak. Nem egyszer láthatták a falubeliek a gesztenyefasor alatt tevékenykedő gyerekeket. Rengeteg szülő is a segítségükre volt a munkájukban. A leadott mennyiségek Gabi bácsiéknak hála minden alkalommal le lettek mérve. A befolyt összegből a gyereknap és egyéb programok kerülnek lebonyolításra a tanév során.

A legtöbb gesztenyét és papírt összegyűjtő osztályok pedig idén is díjazásban részesülnek!

papirgyujtes-1Mindkét verseny november 6-án (16 órakor) kerül lezárásra.

Addig is további szorgos gyűjtögetést kívánunk mindenkinek!

gesztenye

Közétkeztetés az iskolákban

2015 szeptemberétől az iskolákban megújul a közétkeztetés, ezért egészségesebb és finomabb étrend kerül bevezetésre az iskolai menzákon. Kevesebb só- cukor- és zsírtartalmú étel, több zöldség, gyümölcs, valamint teljes kiőrlésű gabona alapú élelmiszer várja a gyerekeket. A helyes táplálkozás kialakítása a gyerekek egészségének megőrzése érdekében elengedhetetlen. A megfelelő mennyiségű és minőségű étel fogyasztása pedig kiegyensúlyozottabbá teszik a tanulókat.

A témához kapcsolódó kisfilm itt található, melyet mindenki figyelmébe ajánlunk!