Diákközgyűlés

Május 21-én került megrendezésre a hagyományos évi diákközgyűlésünk. A diákönkormányzat munkáját segítő patronáló tanár köszöntője után az iskola intézményvezetője Torda János értékelte a DÖK tevékenységét, és az iskolai élet eseményeit. Majd a DÖK elnöke Bozsoki Boglárka, és alelnöke Sipiló Jázmin ismertette a diákönkormányzat éves munkáját. A napirendi pontok között szerepelt a problémalapok áttekintése, és a felmerült gondok megbeszélése is.

DSCF3924

DSCF3932

A tanév folyamán több tagunk aktív és lelkiismeretes munkát végzett. Munkájukat ezúton is köszönjük!

Sulirádiósaink:

• Bozsoki Boglárka
  • Házi Adrián
  • Horváth Marcell
  • Szemesi Gábor
  • Megyeri Viola

Technikai felelősünk: Horváth Marcell

Faliújság felelőseink:

• Ábrahám Bence
  • Balogh Andrea
  • Sipiló Jázmin

Az iskola honlapjának szerkesztésében Sipiló Jázmin volt Bea néni segítségére. Jázmin emellett az alelnöki feladatait is lelkiismeretesen látta el.

Külön köszönettel tartozunk a diákönkormányzat elnökének Bozsoki Boglárkának, aki több éve segítette munkájával az eredményes működést, az idei évben pedig mint elnök tevékenykedett. Neki  sok sikert és ugyanilyen lelkesedést kívánunk az új iskolájában, mint amilyen energiával közreműködött a DÖK vezetésében és munkájában!

tulipan2

Emellett minden tagunk dicséretet érdemel, mivel egész évben lelkesen segédkeztek az aktuális feladatokban, és munkájukkal nagy szerepet játszottak az iskolai élet színesítésében!

Anyák napja

A hagyomány szerint anyák napját május első vasárnapján ünnepeljük. Az egyik legszebb és legmeghatóbb ünnepek között tartjuk számon, mivel az ilyenkor elhangzott versek, énekek, fogalmazások segítségével lehetősége adódik a gyerekeknek mérhetetlen szeretetüket és hálájukat kifejezni édesanyjuk, nagymamájuk iránt.  Ebből az alkalomból május elején idén is ünnepi műsorral kedveskedtek számukra az alsós osztályok.

,,Tavaszodik, kis kertemben anyaknapja
kinyílik a tulipán.
Ragyognak a harmatcseppek
anyák napja hajnalán.

Kinyílott a bazsarózsa,
kék nefelejcs, tulipán,
neked adom anyák napján,
édes-kedves anyukám.”

/Donászy Magda: Anyák napján/

TeSZedd!

Május 16-án iskolánk diákjai, pedagógusai és dolgozói is részt vettek a négy év után újra megrendezésre került TeSzedd! környezetvédelmi akcióban, melyet Ádánd község önkormányzata hirdetett. A szemétszedéshez zsákokat és védőkesztyűt biztosítottak a számunkra, és minden önkéntest zsíros kenyérrel és teával vártak a két meghirdetett találkozási ponton. Ez a mozgalom felhívta a falu lakosságának és iskolásainak a  figyelmét a környezetvédelem fontossága mellett arra, hogy tennünk kell településünk tisztaságáért, szépítéséért, és ehhez összefogásra van szükség.Lelkesen szedtük össze az utak mentén, és a köztereken az eldobált szemetet, tudva hogy mi is hozzájárulunk ezzel a 750. születésnapját ünneplő Ádánd tisztaságához.

11150739_859368490796266_871844224693197263_n DSCF3910

Népdaléneklési verseny Szennán

Április 25-én került megrendezésre Szennán a ,,Hajlik a meggyfa” gyermek -és ifjúsági népdaléneklési és népzenei verseny, melyen diákjaink is részt vettek. Összesen 17 településről 150 gyerek mérte össze zenei képességeit az esemény alkalmával. És több mint 60 produkcióban gyönyörködhetett a hallgatóság. Ezek között szerepeltek hangszeres és énekes szólisták, valamint csoportok, melyek a somogyi dalokon kívül az ország számos tájegységéhez kapcsolódó népdalokat adtak elő. A zsűri a versenyző gyerekeket bronz, ezüst és arany minősítéssel értékelte.  A rendezvényen lehetősége adódott a gyerekeknek táncházban is részt venni.

Kiemelt arany minősítéssel jutalmazták Maksi Dávid (4.o.) szóló ének produkcióját.Felkészítő tanárai Nagy Ágoston, és énektanára Takács Anna voltak. Színvonalasan szerepelt a többi szólistánk Sárközi Zsófia, és Nyári Miranda is. Friesz Fruzsina ezüst minősítést kapott, Bozsoki Boglárka pedig az arany minősítés mellett különdíjat is magáénak tudhatott színvonalas produkciója jutalmaként.

A Tulipán Csoport (Sárközi Zsófia, Leidli Angelika, Bakos Bianka, Nyári Miranda, Horváth Hannabronz minősítést, a Százszorszép Csoport tagjai  pedig (Bozsoki Boglárka, Sipiló Jázmin, Orsós Dorottya, Friesz Fruzsina)  arany minősítést tudhattak magukénak a versenyen.  A szép eredmények felkészítő tanáruk Takács Anna kimagasló munkáját is dicsérik.

Szívből gratulálunk az elért eredményekhez!

11019842_819047168172907_76087421052540265_n