Sportnap a húsvét jegyében

2015. április 1-jén tartottuk sportnapunkat iskolánkban. Mindenki nagy izgalommal várta ezt a programot. A kissé szeles időjárás ellenére is töretlen maradt a résztvevők lelkesedése. Előzetesen három versenyszámra lehetett jelentkezni: kerékpáros ügyességi versenyre, sorversenyre illetve focira.

A kosárlabdapályán egy előre kialakított útvonalon lehetett a bicikliseknek különböző feladatokat teljesíteni, akadályokat kikerülni, mindezt minél kevesebb hibával a lehető legjobb idő alatt. Eközben a tornateremben négy nyolc tagból álló vegyes csapat küzdött egymással vicces és érdekes feladatokat teljesítve, amelyek közül több a húsvéthoz volt kapcsolható. Így volt tojásterelés hokiütővel, hímes tojás szállítása pingpong ütőn, és kislabda terelés nyuszifül viselése közben. Nekem az a feladat tetszett a legjobban, mikor a teremben szétszórt színes labdákat kellett a csapatból egy embernek megkeresnie, miközben a szeme be volt kötve. Neki volt egy társa, aki utasításokkal segítette a kislabdák felkutatását. Továbbá volt olyan feladat is, mikor a versenyzők a hátukon szállították a bordásfalhoz csapattársaikat, akiknek lábuk letétele nélkül kellett arra felmászni. Mindenki nagyon ügyesen hajtotta végre a feladatokat, és büszkék voltunk arra, hogy ilyen összhangban tudtunk csapatban dolgozni. A korábban említett versenyeken kívül iskolánk focistái a nagy sportpályán csapatokban, alsós és felsős kategóriában mérhették össze tudásukat. Nagy küzdelmet és látványos cselezéseket láthattunk tőlük. És mikor a versenyzők egy-egy gólt berúgtak az ellenfél kapujába üdvrivalgás tört ki a pálya szélén ülők körében. Húsvét után került sor az eredményhirdetésre, ahol mindent résztvevő jutalmat kapott. Élményekkel telve tértünk haza, és lelkesen újságoltuk a nap eseményeit, és eredményeinket szüleinknek.

DSCF3406

Remélem jövőre is megrendezésre kerül ez a fantasztikus nap, hiszen a programoknak hála nagyon jól éreztük magunkat!

/Sipiló Jázmin/