Körzethatárok

Tisztelt Szülők!

Az alábbi táblázattal tájékoztatom Önöket a

SIÓFOKI TANKERÜLET

beiskolázási körzethatárairól.

A tanuló lakhelye,tartózkodási helye A tanuló körzeti iskolájamelyik településen van

(A: alsó tagozat, F: felső tagozat;évfolyam) 2015.

ÁDÁND ÁDÁND

Torda János

ÁLTALÁNOS ISKOLAI

beiratkozás

Értesítem a Kedves Szülőket, hogy a 2015/2016-os tanévre az 1. osztályosok beíratásának időpontja az

Ádándi Fekete István

Általános Iskolában

• április 16-án (csütörtökön)
    800 – 1900 óra között,
  • április 17-én (pénteken)
    800 – 1800 óra között lesz.

A szükséges dokumentumok a KLIK által mellékelt tájékoztatóban vannak felsorolva.

Torda János

Intézményvezető

A beiratkozáshoz szükséges
dokumentumok

• A gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya).
  • Az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás lehet

Ø óvodai szakvélemény,

Ø nevelési tanácsadás keretében végzett iskolaérettségi szakértői vélemény,

Ø sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye.

• Tartózkodási hely (állandó bejelentett lakcím hiányában)

Ø a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező nem magyar állampolgár esetén:

– regisztrációs igazolás (határozatlan ideig érvényes), vagy

– tartózkodási kártya (maximum 5 éves érvényességi idővel), vagy

– állandó tartózkodási kártya (10 éves érvényességi idővel, amelyet a BÁH tízévente a feltételek vizsgálata nélkül megújít; EGT-állampolgárok részére határozatlan ideig érvényes).

• Nyilatkozat életvitelszerű lakcímről (5. sz. melléklet)
  • Nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlásáról
    (a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013.évi V. törvény XVIII. fejezet – A szülői felügyelet gyakorlása – előírásai az irányadók, 4. sz. melléklet)

A tanköteles korba lépő gyerekek, ha tankötelezettségüket külföldön teljesítik az illetékes járási hivatalnak kötelesek bejelenti. (Nk.91.§)

A fent említett mellékletek a Letölthető dokumentumok pontban megtalálhatóak!

Március 15.

Nemzeti ünnepünkre, március 15-re a 6. osztályosok műsorával emlékeztünk, osztályfőnökük Király Dóra vezetésével.  Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett színvonalas előadásra a Kultúrházban került sor, melynek hála felidézhettük a forradalom eseményeit, és a számos alkalomhoz illő vers mellett táncos, énekes jeleneteket tekinthettünk meg.

,,Zászlók díszítik ma
az utcákat végig,
márciusi szélben
szállnak fel az égig.

Álljunk meg előttük
csak egy pillanatra,
emlékezzünk vissza
arra a nagy napra!

Az a nap a népnek
szabadságot adott,
mi sem felejtjük el
azt a dicső napot. „

/Donászy Magda: Március 15-ére/

16474_617892441674947_2583188266718868805_n

Gratulálunk a színvonalas produkcióhoz a műsorban szereplő valamennyi tanulónknak és felkészítő tanáruknak!

Gergely – napi Művészeti Fesztivál Gyenesdiáson

2015. március 7-én a Gyenesdiáson megrendezésre került Gergely –napi fesztiválon vehettünk részt a Százszorszép csoporttal, melynek tagjai rajtam kívül Friesz Fruzsina, Orsós Dorottya és Bozsoki Boglárka. Nagyon barátságos, szép környezetben énekelhettünk, többféle kisegyüttessel mérhettük össze énektudásunkat. A versenyen bükkaljai népdalcsokrot adtunk elő. Nagy örömünkre kiemelkedően szerepeltünk csoportban, és szóló kategóriában Bozsoki Boglárka fellépése is nagyon jól sikerült. Köszönjük szépen a felkészítést Ani néninek, melynek köszönhetőnek csapatunk, a Százszorszép csoport arany fokozatot, Bozsoki Boglárka pedig kiemelt arany fokozatot ért el!

/Sipiló Jázmin/

11046629_789094894501468_4805404494317595508_n