Kézműves foglalkozás és vásár

Az idei tanévben is megrendezésre kerül a karácsonyi kézműves foglalkozás és vásár.

A kézműves foglalkozásokon a gyerekek karácsonyi díszeket, ajándéktárgyakat készíthetnek.

A kézműves foglalkozások időpontjai:

• december 1. 14 óra, Anita nénivel ajtó-és asztaldísz készítés
  • december 6. 12 óra, Anita nénivel ajtó- és ablakdísz készítése
  • december 14. 14 óra, Ágota nénivel, Csilla nénivel és Nóri nénivel karácsonyfadísz varrás
A foglalkozások még bővülnek!
Mindenkit szeretettel várunk!

A kézműves vásár december 5-től indul az iskola aulájában. Itt vásárolhatják meg a gyerekek alkotásait.

Köszönjük, hogy vásárlásával támogatja Diákönkormányzatunkat!

A házi szavalóverseny eredményei

November 22-én az alsó tagozatosak között szavalóversenyt rendeztünk. A család éve adta az ötletet a témához. 21 versenyzőt hallhattunk, akik nagyon szép verseket mondtak el a nagyszülőkről, szülőkről.

Öt első osztályos tanuló is részt vett a versenyen, őket még nem pontoztuk, ismerkedtek a versennyel. Szépen megállták a helyüket a versenyzők között. Az öt első osztályos név szerint: Csonka Dorina, Házi Adrián, Pápai Zsáklin, Wirth Zsombor, Zuschlag Henrik.

Nagyon erős volt az idei mezőny. A díjazottak névsora:

I. helyezett: Bozsoki Bence 3. osztályos és Sipiló Jázmin 4. osztályos tanuló

II. helyezett: Orsós Dorottya 4. osztályos tanuló

III. helyezett: Zrínyi Bernadett 2. osztályos és Kutacs Vivien 4. osztályos tanuló

Köszönetnyilvánítás

Ezúton szeretnénk megköszönni mindenkinek, aki felajánlásával, részvételével támogatta a Szülői Szervezet bálját.

Torda János, tagintézmény-vezető

Szülői Szervezet

A kerékpártároló ünnepélyes átadásáról

November 10-én 11 órakor immár hivatalosan is átadásra került iskolánk új kerékpártárolója. Az átadási ünnepség egy projekt keretében zajlott, s még nem zárult el. A fotó- és rajzverseny leadási határideje december 14.

Az ünnepségen jelent voltak: Pollák Tibor polgármester, az ádándi képviselő-testület tagjai, és Cser Lajosné a SIOK főigazgatója. A nyolcvan férőhelyes kerékpártárolón kívül átadásra került még két felújított öltöző és zuhanyzó.

Ez a projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg. A projekttel nem csupán javítottunk a kerékpáros közlekedés feltételein, hanem egyúttal népszerűsítjük is a fenntartható közlekedést, a fenntartható életmódot.

Az iskolában a megnyitó után Kerékpáros Napot tartottunk. A  gyerekek rendőri felvezetéssel bicikliztek a faluban. A délután folyamán részt vehettek előadásokon, kerékpáros ügyességi versenyen. KRESZ totót tölthettek ki, és plakátok is készültek a kerékpáros életmód előnyeiről. Ökolábnyomot is mérhettek. A programot egy BMX -bemutató zárta a fiúk nagy örömére.