Gyereknap

Hazánkban és a legtöbb külföldi országban minden évben megrendezik a Gyereknapot.

A Gyereknap története:

• A Gyermeknap története egészen 1920- ra nyúlik vissza. Ekkor rendezték meg elsőként Törökországban. Később azonban az ENSZ létrehozta az Egyetemes Gyereknapot,s ma már a legtöbb országban megrendezésre kerül az esemény. Az ünnep 1955-ben terjedt el a világban, s azóta is töretlenül terjed,s egyre inkább elfogadott. Magyarországon 1931 óta ünneplik a Gyereknapot május utolsó vasárnapján. Ezen a napon a gyerekek számtalan játékban, meglepetésben részesülnek.

Iskolánkban a Gyereknap tervezett időpontja:

• május 27. (péntek)

Szabadtéri rendezvényünkön színes játékokkal, feladatokkal, műsorokkal, no meg rengeteg meglepetéssel várjunk tanulóinkat.

A tervezett program:

• ugróvár (élő csocsó mindenki örömére)
  • Minden nap Gyereknap című vidám, interaktív színházi előadás a Kincses Színház jóvoltából
  • játékos egyéni és csoportos versenyek
  • móka, kacagás és meglepetések

Úszni tanul az ötödik osztály

Április 11-től indult az ötödik osztály 10 alkalmas úszás oktatása a Hotel Yacht Clubban. Az oktatás költségét  az iskola az alapítványból finanszírozza.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a szülők segítségét, hogy a gyerekek Siófokra szállításában részt vesznek!

Takács Anita

5. osztály osztályfőnöke