Január 22-én iskolánkban is megünnepeltük a magyar kultúra napját. Ezen a napon országszerte szerveznek kulturális programokat. Hogy miért is ezen a napon emlékezünk rá? 1823-ban Kölcsey Ferenc ezen a napon fejezte be a Himnuszt csekei birtokán. Megzenésítére 1844-ben írtak ki pályázatot, melyet benyújtott pályaművével Erkel Ferenc nyert el. A híres zeneszerző így emlékezett az alkotás folyamatára:
„Csend van. Ülök és gondolkodok: hát hogy is kellene azt a himnuszt megcsinálni? Elém teszem a szöveget. Olvasom. Megint gondolkodok. És amint így elgondolkozom, eszembe jut az én első mesteremnek a szava, aki Pozsonyban tanított. Azt mondta: fiam, mikor valami szent zenét komponálsz, mindig a harangok szava jusson először eszedbe.És ott a szoba csöndességében megzendülnek az én fülemben a pozsonyi harangok.Áhítat száll meg. A kezemet a zongorára teszem és hang-hang után olvad. Egy óra sem telik belé, megvan a himnusz, úgy amint ma ismeri.”
Az iskolai műsor olyan központi kulturális értékekre hívta fel a figyelmet, mint hazaszeretet, a népzene szépségei, és a magyar nyelv tisztelete. Ezúton is köszönjük diákjainknak és Ági néninek az emlékezetes és színvonalas műsort!
Immár harmadik alkalommal került meghirdetésre egy nemzeti összetartozást erősítő kezdeményezés ,,EGYÜTT SZAVAL A NEMZET” címmel, melyben más iskolákon és óvodákon kívül mi is részt vettünk. Interneten keresztül csatlakoztunk az ünnepi megemlékezéshez, melyet Jordán Tamás vezényelt le. Három kongatás után 10 órakor kezdődött ez a kultúrát népszerűsítő program. Először a Himnusz első versszakát, majd Petőfi Sándor Nemzeti dal című költeményét szavaltuk el. Végül Kisfaludy Károly Szülőföldem szép határa című verse csendült fel a közös szavalás alkalmával. A gyerekek nagy lelkesedéssel készültek az eseményre, és szívesen zengték a számukra jól ismert és kedves költeményeket.